fbpx

Yönetici Koçluğu

Birebir seanslarla yapılan koçluk, her seviyedeki yöneticilerin iş, ilişkiler, yönetim ve liderlik etkinliğini arttırabilmeleri için yetkinliklerini, performanslarını arttırmayı ve davranışlarını istenilen sonuçlar doğrultusunda yeniden düzenlemelerini kolaylaştırır. Ayrıca kişinin şimdiki rolündeki etkinliğini arttırmayı amaçlar. Bu koçluk, bireyin potansiyelini ortaya çıkararak performansını arttırmak, kendisinden en üst düzeyde verim almasını sağlamak, kendisini ifade etme ve iletişim becerilerini geliştirmek, verimliliğini etkileyen dirençlerle yüzleşmek, iş-yaşam dengesini tercih ettiği düzeye taşımak, sorunları çözen tarafa geçmesine yardım eder.

Koçluk, yüksek performans için kişilerin iç ve dış engelleri kaldırabilmelerine, bu engellere farklı açılardan bakabilmelerine ve bilinçli seçimler yapmalarına yardımcı olur. Koç ile danışan, süreç boyunca bireyin hedefleri ve geliştirmek istediği yetkinliklerine göre eylem planı hazırlar ve danışan buna uygun şekilde hızla harekete geçer.

Süreç: Koçluğun temel prensibi danışan istek ve arzularına odaklanarak, bunları gerçekleştirmenin yollarını beraberce keşfetmektir. Bu nedenle koçluk çalışmaları bireysel görüşmelerle ilerler.

Koçluk görüşmeleri çalışma konumuza göre 2-3 ay ( 8-12 seans arası) sürebilir. Bu aradaki süreci belirleyen sizin davranışlarınızı kısıtlayan yada hedefinizi gerçekleştirmeyi önleyen sınırlayıcı düşünce kalıplarının keşfi, yeni davranış modelinin ve alışkanlıkların sizi destekleyecek yapıda hayatınızda yerleşmesidir.

Görüşmeler haftada bir gün, bir saat düzenli olarak başlar. Danışan her hafta bir önceki seansta belirlediği eylem planlarını uygularlar ve belirlenen programa sadık kalır, kalamadığında engelleri keşfetmek için iç görü kazanarak aksiyonlarını günceller ve ilerlemenin bir yolunu bulur.

Gizlilik: Görüşmelerde paylaşılan tüm bilgiler gizli tutulur. Koç hiçbir şekilde Danışan ile olan Koçluk çalışmasından ve görüşmelerin içeriğinden bahsedemez.

Sorumluluk: Koçluk ilişkisinin ilerlemesi ve sonuçları hakkında koç kimseye bir değerlendirmede bulunmaz. Kurumsal koçluk çalışmalarında danışanın yöneticisi veya sponsor tarafından değerlendirme veya bilgilendirme istendiğinde bu sorumluluk koçluk yapılan danışanındır.

Danışanıma taahhüdüm:

Koçluğa yapılan yatırımının daha fazla yarar getirmediğini fark etmem durumunda bunu danışana ileterek sözleşmenin yenilenmesi önerilir.

Tam potansiyelinin kilidini açarak kendini güçlendirmek için benimle yola çıkman için çok heyecanlıyım.

 

Ücretsiz 30 Dakika Görüşmek İçin Bana Ulaşın

İhtiyaçlarınızı belirleyelim ve çözümler üzerinde konuşalım. 

Shopping Cart